Дубна» скучила за бавовною: Генштаб уточнив, що ще прилетіло

Українці знову бахнули. Генштаб ЗСУ, як засвітили у своїх соцмережах, нарешті оприлюднив деталі нічного удару по центру космічного зв’язку «Дубна». Це у Московській області РФ, якщо хтось забув.

Не просто влучання, а феєрверк

Отже, що там прилетіло до русні?

  • Підтверджено: прямі влучання в апаратно-модульний комплекс 32-метрової антени MARK-IV. Її використовували, звісно, для супутникового зв’язку.
  • Поруч із антеною теж не пусто: отримала «вітання» і технічна будівля.

«Дубна» більше не працює?

Але це ще не все. Фіксуємо також:

  • Пряме влучання у головний виробничо-адміністративний (апаратно-програмний) корпус центру. Будівля тепер частково зруйнована.
  • Цей корпус — не аби що, а справжній мозок «Дубни». Тут були центральна апаратна лінія зв’язку, обладнання наземного комплексу управління та центральний пульт управління супутникової мережі. Тобто, серце російської космічної комунікації.

Нагадаємо, «Дубна» — це найбільший наземний комплекс супутникового зв’язку в Росії. А Міноборони РФ його використовувало для всього: військовий зв’язок, керування супутниковими ретрансляторами, розвідка, координація військ. Тепер трохи менше використовуватиме.

Що ж, схоже, космічний зв’язок у росіян йде кудись у віддалений космос. І не повернеться.

ТЕ, ПРО ЩО МОВЧАТЬ ІНШІ

Пошкоджений українськими дронами Московський НПЗ, паралізований на пів року, що призведе до паливної кризи в Росії.

Московський НПЗ: Кляті дрони перетворили гігант на бляшанку. Ремонт? Забудьте!

Московський нафтопереробний завод? Забудьте про нього. Щонайменше пів року цей гігант буде простоювати. Українські дрони попрацювали на славу. Це, звісно, ще більше зажене Росію в

Читати більше >
ukUkrainian
Прокрутити вгору