Дубна» скучила за бавовною: Генштаб уточнив, що ще прилетіло

Українці знову бахнули. Генштаб ЗСУ, як засвітили у своїх соцмережах, нарешті оприлюднив деталі нічного удару по центру космічного зв’язку «Дубна». Це у Московській області РФ, якщо хтось забув.

Не просто влучання, а феєрверк

Отже, що там прилетіло до русні?

  • Підтверджено: прямі влучання в апаратно-модульний комплекс 32-метрової антени MARK-IV. Її використовували, звісно, для супутникового зв’язку.
  • Поруч із антеною теж не пусто: отримала «вітання» і технічна будівля.

«Дубна» більше не працює?

Але це ще не все. Фіксуємо також:

  • Пряме влучання у головний виробничо-адміністративний (апаратно-програмний) корпус центру. Будівля тепер частково зруйнована.
  • Цей корпус — не аби що, а справжній мозок «Дубни». Тут були центральна апаратна лінія зв’язку, обладнання наземного комплексу управління та центральний пульт управління супутникової мережі. Тобто, серце російської космічної комунікації.

Нагадаємо, «Дубна» — це найбільший наземний комплекс супутникового зв’язку в Росії. А Міноборони РФ його використовувало для всього: військовий зв’язок, керування супутниковими ретрансляторами, розвідка, координація військ. Тепер трохи менше використовуватиме.

Що ж, схоже, космічний зв’язок у росіян йде кудись у віддалений космос. І не повернеться.

WHAT OTHERS ARE SILENT ABOUT

en_USEnglish
Scroll to Top