Московський нафтопереробний завод — усе. Принаймні, найближчі пів року. Російська нафтова інфраструктура знову «співає» реквієм. Це не ми кажемо, це Reuters, посилаючись на свої джерела, засвітили. Відчуваєте запах диму, панове? Це горить російська економіка.
Кремль отримав свій «полум’яний привіт»
НПЗ, розташований на південній околиці Москви, був гордістю окупантів. Найбільший постачальник пального для всієї Московської області. Був. Бо тепер там — великий «нюх-нюх».
Ще в середині червня по ньому прилетіло. Двічі. І влучно. Пошкоджено обидві основні установки підприємства. Серед них — та сама «Євро+», на яку витратили 98 мільярдів рублів. Чотири роки її ваяли. А знаєте, хто особисто запускав цю «Євро+» у 2020 році? Той самий бункерний дід. Путін. Символічно, чи не так?
Президент України, Володимир Зеленський, назвав удари по Московському НПЗ справедливою відповіддю на ракетний обстріл Києва. «Якщо буде палати Україна, буде палати й Москва», – сказав він. І Москва палає.
А що далі? Паливний колапс чи «геніальні» рішення?
За даними одного з джерел Reuters, на ремонт підприємства «знадобиться щонайменше пів року». Ха! А ми б сказали, що значно довше.
Власник заводу – «Газпром нєфть». Звісно ж, ці «титани» бізнесу на запити журналістів традиційно відмовчуються. Що ж, мовчання – золото, коли воно горить.
Цифри, що говорять за себе:
- У 2024 році цей НПЗ переробив 11,6 млн тонн нафти.
- Виробляв 2,9 млн тонн бензину.
- Додамо 3,2 млн тонн дизельного пального.
Це все тепер під великим питанням. LIGA.net уже писала про можливі наслідки. А ми додамо: заслуженими!
«Розсмокчеться»? Чи ні?
На тлі цієї «незручності» Росія розглядає можливість запровадження заборони на експорт дизельного пального. Також розглядається варіант із імпортом пального для подолання дефіциту. Смішно, чи не так? Від нафтового наддержави до імпортера пального. Браво, «великая»!
Російські НПЗ палають. І це тільки початок. Хай буде так.


