Черговий привіт прилетів до Росії. Як засвітили у Reuters, посилаючись на галузеві джерела, нафтопереробний завод «НОРСІ» вже не працює. Немає нічого дивного.

«НОРСІ» — це вам не просто так. Це четвертий за величиною нафтопереробний завод РФ. І другий за обсягами виробництва бензину. Призупинив роботу. Причина? Українські дрони. Який збіг, правда?

Де ж воно прилягло?

Завод розташований у Нижегородській області. Це за 450 кілометрів на схід від Москви. Зайвий раз нагадати, де у Росії ППО? Його також знають як Нижегородський НПЗ або «Нижегороднефтеоргсинтез». Власник? Російська державна нафтова компанія «Лукойл». От так новина.

Наслідки: Знову мінус потужності

У результаті атаки пошкодили основну установку переробки — CDU-5. Це не дрібниця. Її потужність — 12 тисяч тонн на добу. Це приблизно чверть від усього виробництва заводу. Мінус паливо. Мінус гроші. Знову.

Що виробляв «НОРСІ» до зустрічі з дронами?

  • Близько 15 мільйонів тонн нафти на рік.
  • Приблизно 5 мільйонів тонн бензину.
  • Понад 5 мільйонів тонн дизельного палива.
  • 2 мільйони тонн мазуту.
  • Близько 500 тисяч тонн бітуму.

Невже інші установки заводу «відновлять роботу найближчим часом»? Ну-ну. Це ми вже чули.

Нагадаємо: Московський нафтопереробний завод не відновить роботу до 2027 року. Теж від дронів. Чим більше «бавовни», тим менше пального. Занавіс.

ТЕ, ПРО ЩО МОВЧАТЬ ІНШІ

ukUkrainian
Прокрутити вгору