Переговори з Кремлем: ООН вимагає миру. Чи це кінець цинізму?

Заступник постійного представника Сполучених Штатів при ООН Ден Негря раптом прозрів: Росія мусить на угоду про припинення війни. Чому? Бо їхня економіка — на дні. А Київ, бачте, інноваціями бавиться. Про це пан Негря заявив на засіданні Ради Безпеки ООН. Треба ж, яке відкриття!

«Час не на боці Москви», каже він. А хто ж сумнівався?

Радбез ООН знову збирався. Через що? Звісно, «активізувалися розмови». Про що? Про ймовірні переговори. І, звичайно, про «припинення російської війни до осені». Як засвітили у LIGA.net, співрозмовник в українській владі відмахувався від ідеї обмеженого припинення вогню. Але кому цікаві дрібниці?

«Час не на боці Москви», — пафосно заявив дипломат. От ми й не знали. Він додав:

  • Щомісяця Росія втрачає 40 000 солдатів. Краще б це було 400 000, але дякуємо за уточнення.
  • Їхня економіка «сильно напружена». Мабуть, від надлишку нафтодоларів.
  • «Дипломатія та переговори, а не подальше кровопролиття – єдина відповідь». Звісно, коли втрати добряче тиснуть.

«Пора сідати за стіл», — волає Захід

США прагнуть «припинення вогню». І, звичайно, «домовитися про врегулювання». Тобто, по суті, призупинити м’ясорубку, щоб агресор відпочив. Ден Негря наголосив: «Настав час для негайного припинення вогню. Зараз настав час для Росії та України повернутися за стіл переговорів та укласти мирну угоду».

Але що там Київ? Постійний представник України в ООН Андрій Мельник на тому ж засіданні кивнув: Київ відкритий до переговорів з Росією. Задля «справедливого та довготривалого миру». Цікаво, що таке «справедливий мир» після тисяч вбитих? І, о, диво, Україна може змінити свою пропозицію щодо припинення вогню «вздовж нинішньої лінії бойового зіткнення».

Радбез ООН скликали на «екстрене засідання» через масовані обстріли України. Навіть через удар по Києво-Печерській лаврі. Таке враження, що до цього Радбез спав.

А тим часом:

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує переговорів із Росією. І, звісно, хоче участі «партнерів».

Вічні заклики. Вічні очікування. А кров на землі, тим часом, нікуди не дівається. Ці переговори – лише черговий раунд цинізму.

O CZYM INNI MILCZĄ

Польський чиновник критикує уряд Туска. Президент Зеленський, можливо, не приїде на конференцію до Гданська. Дипломатичний скандал.

Туск не впорався: Зеленський «проігнорує» Гданськ, а Варшава виправдовується

Отже, польський чиновник видав свою правду. Мовляв, уряд Дональда Туска — нікчемний. Привід? Бо президент України Володимир Зеленський може проігнорувати Конференцію з відновлення у Гданську.

Przeczytaj więcej >
pl_PLPolish
Przewiń na górę