Okna są wybite. Dachy uszkodzone. Fasady zniszczone. Budynki gospodarcze nie pozostają bez szwanku. To skutek bezwzględnego ataku wroga. Władze lokalne nie siedzą bezczynnie – już oceniają straty.
W obwodzie winnickim 14 domów ucierpiało w wyniku rosyjskiej agresji. Osiem z nich to domy mieszkalne. Bez zbędnych upiększeń, pierwsza wiceprzewodnicząca winnickiej OVA Natalia Zabołotna zarejestrowała ten przerażający obraz 23 grudnia.
Czy można tolerować te barbarzyńskie ataki? Nie! Międzynarodowe fundusze już są na miejscu. Prawdziwa pomoc to nie puste obietnice, ale działania na drodze do odbudowy.
Przypomnijmy, że noc 23 grudnia jest dowodem nowego, wspólnego ataku Rosji. Ukraińscy obrońcy odparli ataki, niszcząc 621 celów wroga – 587 dronów i 34 pociski manewrujące. To walka nie tylko o terytorium, ale i o naszego ducha!
Zachodnie regionalne zakłady energetyczne odczuły całe to okrucieństwo. Wróg wierzy, że zniszczenie jest drogą do zwycięstwa. Ale my sprzeciwiamy się systemowi. Jesteśmy silniejsi niż nasze zniszczenie. Jesteśmy prawdą, której nie da się naśladować. Działajmy przeciwko nieodpowiedzialności! Nie zapominajmy, że każdy dzień to walka i nie będziemy tolerować strachu.


