Світла не буде? «Укренерго» обіцяє до 5 годин темряви влітку

Увага, громадяни! Готуйтеся до темряви. Влітку країну накриє віяловими відключеннями. Можливі до п’яти годин без світла щодня. Це не прогноз, а майже обіцянка. Звісно, якщо буде спека. І, звісно, якщо рашисти знову гатитимуть по енергосистемі.

Як засвітили в “РБК Україна”, цей радісний меседж приніс сам очільник НЕК “Укренерго” Віталій Зайченко. Чиновник не вигадував нічого нового. Усе, як завжди: спека + обстріли = відключення. Класика жанру.

Вечірні піки: знову споживач крайній

Зайченко не приховує: “Вдень ви якось там виживете. Допоможе атом, імпорт, сонячні батареї. Але ввечері, вибачайте, доведеться вас “балансувати”. Простіше кажучи, сидітимете без світла.

Але є і “хороші” новини. Якщо агресор дасть спокій, то, може, й не відключатимуть. Або ж відключатимуть менше. Цікаво, так?

2026 рік — світле майбутнє?

У “Укренерго” дивляться далеко в майбутнє. Аж у 2026 рік! Зайченко вже зараз знає: “влітку 2026 року країна буде готова до обстрілів значно краще, ніж минулоріч”. Ось так. А ви думали, нащо ми живемо?

А ще ж “цього літа” (якого саме, Зайченко не уточнив, але, мабуть, нинішнього) ситуація “значно легша, ніж влітку 2025 року”. Схоже, пан очільник уже встиг порівняти минуле з майбутнім. Феноменально.

  • Більше розподіленої генерації.
  • Нові електростанції із “другим рівнем захисту”.
  • Підстанції “Укренерго” та обленерго теж нібито краще захищені.

Тому графіки, каже Зайченко, “можливі, але не такі тяжкі, як взимку”. Утішив.

Нагадаємо, що для особливо кмітливих вже є програма “СвітлоДІМ”. В її рамках 2 228 багатоквартирних будинків забезпечили акумуляторами та інверторами. Це, мабуть, для тих, хто не зрозумів натяку про “балансування споживачів”.

Тобто, підсумок такий: чекайте на відключення, дякуйте за обіцянки, і готуйтеся платити двічі — за електрику, якої немає, та за акумулятори, щоб вона була. Прогрес, він такий.

WHAT OTHERS ARE SILENT ABOUT

en_USEnglish
Scroll to Top