Маск і Ко в піке: SpaceX посипалась на $400 мільярдів за день

Маскова ракета дала осічку: $400 мільярдів у трубу

SpaceX за один день злила $400 мільярдів ринкової вартості. Це, панове, не дрібниці. Сталося це після їхнього гучного IPO. Як засвітили у Financial Times, космонавти Маска полетіли не в той бік.

Акції космічної компанії Ілона Маска, генерального директора SpaceX, 22 червня закрили торги з падінням на 16,4%. Ціна — $154,6 за папірець. Порівняно з піком після IPO 11 червня, це мінус 31,5%. Тоді було $86 мільярдів, і паперці ще цінувалися. А 16 червня акції взагалі злітали до $215. Злетіли і гепнулись.

На лістингу, якщо хто забув, акції взагалі коштували $135. Красиво жити не заборониш, але й не гарантуєш.

Історичний політ у прірву

  • За підрахунками Financial Times, які базуються на даних Bloomberg, ця втрата — друга найбільша одноденна катастрофа в історії корпоративного світу.
  • Пам’ятаємо, LIGA.net вже писала про інших «щасливчиків», що втрачали мільярди за день. Маск тепер серед них, і не на останніх ролях.

Ринкова капіталізація SpaceX 22 червня становила жалюгідні $2,03 трильйона. А 16 червня був майже внутрішньоденний пік у $3 трильйони. Зліт і падіння. Швидко, безжально.

«Попиту вичерпано»: голос з інвестбанку

Майк О’Рурк, аналітик з інвестиційного банку Jones Trading, не соромився у висловлюваннях:

«Усі, хто хотів купити акції SpaceX, зробили це в перші кілька днів, і, схоже, цей попит уже вичерпався».

Отакої. Казочка скінчилася. А може, й не казочка, а банальна жадібність інвесторів.

Загрозливі примари ринку

Тим часом, стрімко поперла дохідність державних облігацій США. Чому? Бо Федеральна резервна система ось-ось підвищить ставки. Треба ж інфляцію душити. Дохідність дворічних казначейських облігацій підскочила на 0,05 відсоткового пункту. Тепер маємо 4,23%. Це, до речі, найвищий показник більш ніж за рік. Оце так стабілізація.

Зростання дохідності цих цінних паперів – ніж у спину для високооцінених технологічних компаній. І тут ми не виняток.

Весь технологічний сектор затрясло. Індекс Nasdaq Composite 22 червня просів на 1,3%. Акції таких мастодонтів, як Google, Amazon та Broadcom, втратили більше 4%. Маск, як завжди, йде попереду, тільки тепер вже у падінні.

Бонусом: Маск – перший трильйонер. Був.

О, так. Після IPO SpaceX пан Ілон Маск став першим у світі трильйонером. Був. Щось пішло не так. Космос, він такий непередбачуваний. Як і бізнес на ньому.

Що далі? Може, хтось ще повірить у «блакитне небо»? Чи Маск просто переключиться на наступний геніальний проект, залишивши за собою $400 мільярдів попелу?

ТЕ, ПРО ЩО МОВЧАТЬ ІНШІ

Польський чиновник критикує уряд Туска. Президент Зеленський, можливо, не приїде на конференцію до Гданська. Дипломатичний скандал.

Туск не впорався: Зеленський «проігнорує» Гданськ, а Варшава виправдовується

Отже, польський чиновник видав свою правду. Мовляв, уряд Дональда Туска — нікчемний. Привід? Бо президент України Володимир Зеленський може проігнорувати Конференцію з відновлення у Гданську.

Читати більше >
ukUkrainian
Прокрутити вгору