Черговий привіт прилетів до Росії. Як засвітили у Reuters, посилаючись на галузеві джерела, нафтопереробний завод «НОРСІ» вже не працює. Немає нічого дивного.
«НОРСІ» — це вам не просто так. Це четвертий за величиною нафтопереробний завод РФ. І другий за обсягами виробництва бензину. Призупинив роботу. Причина? Українські дрони. Який збіг, правда?
Де ж воно прилягло?
Завод розташований у Нижегородській області. Це за 450 кілометрів на схід від Москви. Зайвий раз нагадати, де у Росії ППО? Його також знають як Нижегородський НПЗ або «Нижегороднефтеоргсинтез». Власник? Російська державна нафтова компанія «Лукойл». От так новина.
Наслідки: Знову мінус потужності
У результаті атаки пошкодили основну установку переробки — CDU-5. Це не дрібниця. Її потужність — 12 тисяч тонн на добу. Це приблизно чверть від усього виробництва заводу. Мінус паливо. Мінус гроші. Знову.
Що виробляв «НОРСІ» до зустрічі з дронами?
- Близько 15 мільйонів тонн нафти на рік.
- Приблизно 5 мільйонів тонн бензину.
- Понад 5 мільйонів тонн дизельного палива.
- 2 мільйони тонн мазуту.
- Близько 500 тисяч тонн бітуму.
Невже інші установки заводу «відновлять роботу найближчим часом»? Ну-ну. Це ми вже чули.
Нагадаємо: Московський нафтопереробний завод не відновить роботу до 2027 року. Теж від дронів. Чим більше «бавовни», тим менше пального. Занавіс.


