Ось і Сергій Лавров, міністр закордонних справ РФ, знову розійшовся! Кремлівський функціонер, схоже, намагається налякати світ, пообіцявши “захистити” Білорусь “усім комплексом заходів”. Що ж, обіцянка-цяцянка, а нам – переказ. Як засвітили нам російські пропагандисти з агенції “Інтерфакс”, посилаючись на ті ж самі “РИА Новости”, на засіданні круглого столу, присвяченого, хай йому грець, врегулюванню війни в Україні, цей діяч видав чергову порцію нісенітниць.
Кремлівські обіцянки: “Захист” Білорусі?
Лавров, недовго думаючи, звинуватив українського президента. Мовляв, заяви президента України Володимира Зеленського щодо Білорусі – це чиста провокація. Прямісінько так і заявив, що Київ начебто націлений на втягування Білорусі у війну. І, звісно ж, на розширення географії бойових дій. Чиста маячня.
Це очевидно націлено на те, щоб втягнути Білорусь безпосередньо у конфлікт і розширити географію бойових дій, тим самим ускладнивши можливості врегулювання конфлікту політико-дипломатичними засобами,
– процитували Лаврова. Ну звісно, адже Кремль завжди за “врегулювання”!.
А далі – ще цікавіше. За словами Лаврова, між Росією та Білоруссю, отакою собі “Союзною державою”, з березня 2025 року (так-так, у майбутньому!) діє якийсь там договір про гарантії безпеки. І в разі чого, Москва, бачте, готова діяти за цим папірцем. У разі необхідності ми готові вжити весь комплекс заходів, передбачений договором, щоб забезпечити безпеку нашого союзника і, звісно, безпеку Союзної держави,
– пафосно заявив Лавров. Яких саме заходів? Звісно, не уточнив. Бо навіщо, коли й так лячно?
Лавров і “фюрер”: Підпал словесної дупи
Апогей цинізму: той же Лавров, не соромлячись, обізвав Зеленського… “фюрером”. Фюрер, він і є фюрер. Його призначили на роль фюрера, взявши із самодіяльності, але, бачите, цей образ виявився заразним,
– виплюнув міністр. Це просто за гранню.
Реальність, яку Кремль ігнорує
- Раніше Зеленський цілком резонно повідомив: Росія продовжує маніпулювати, аби втягнути Білорусь у війну. Можливо, навіть для операції проти НАТО.
- Командувач “Мадяр” (Бровді), коментуючи загрози з Білорусі, просто і ясно заявив: українські військові вже нарахували 500 цілей на її території. І порадив Олександру Лукашенку “не лізти в очі”.
- Лукашенко, як завжди, спочатку погрожував. Мовляв, Мінськ має координати якоїсь “дуже серйозної” цілі в Україні і вгатить.
- А потім, звісно, Лукашенко здав назад. Заявив, що воєнних дій від Білорусі чекати не варто. Навіть перепросив у Зеленського за свої різкі слова.
- Зеленський, у свою чергу, нагадав, що самопроголошений президент Білорусі має нарешті показати конкретні кроки до деескалації.
Ось така гра в одні ворота від російського МЗС. Лавров, мабуть, вважає, що його залякування ще хтось сприймає всерйоз. Завжди смішно спостерігати за такими потугами.


